Podstrona: Zwycięstwo Tomasza Lewandowskiego w zawodach Grand Prix Polski w tenisie stołowym / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zwycięstwo Tomasza Lewandowskiego w zawodach Grand Prix Polski w tenisie stołowym

2020-11-27 , red.  Anna Worosz
kategoria: Sport

Reprezentant Fibrain AZS Politechniki Rzeszowskiej od wielu sezonów zalicza się do ścisłej krajowej czołówki w tenisie stołowym. W zawodach 1. Grand Prix Polski seniorek i seniorów, które odbyły się w Nowym Dworze Mazowieckim, stanął na najwyższym stopniu podium. Na Mazowszu 35-letni zawodnik pokazał, że jest w bardzo dobrej formie.

W całym turnieju były reprezentant Polski rozegrał osiem meczów, z których wygrał aż siedem. W fazie grupowej Tomasz Lewandowski wygrał pojedynek z Michałem Murawskim 3:2, Piotrem Michalskim 3:0 i Maksymilianem Miastowskim 3:0, przegrał tylko z Michałem Bańkoszem 2:3. Drugiego dnia rozgrywek reprezentant Fibrain AZS Politechniki Rzeszowskiej nie miał sobie równych. W 1/8 finału pokonał Kamila Nalepę 4:1, w ćwierćfinale kolegę klubowego Piotra Chodorskiego 4:1, w półfinale 4:1 Roberta Florasa, a w finale 4:0 Artura Grelę, młodzieżowego mistrza Polski. „Byłem tego dnia zdecydowanie lepszy od moich rywali. Wszystko mi wychodziło w wielu elementach taktyczno-technicznych i to przełożyło się na końcowe zwycięstwo w Grand Prix” – mówi triumfator zawodów.

Wśród kobiet w Nowym Dworze Mazowieckim najlepsza była Anna Węgrzyn reprezentująca AZS Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Tomasz Lewandowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Od 2008 r. z sukcesami reprezentuje barwy KU AZS naszej uczelni. Zdobył łącznie kilkanaście medali mistrzostw Polski, w tym trzy złote podczas Mistrzostw Polski w grze podwójnej oraz złoto podczas Mistrzostw Polski Seniorów w 2016 r. Jako reprezentant Politechniki Rzeszowskiej trzykrotnie stawał na najwyższym podium, zwyciężając podczas Akademickich Mistrzostw Europy w singlu i drużynowo. Prowadzi prywatną akademię Trio, w której uczy dzieci sztuki tenisa stołowego, organizuje dla dzieci z całej Polski obozy sportowe, jest również trenerem i zawodnikiem KU AZS PRz.