Podstrona: Zaproszenie na koncert noworoczny „Witaj Nowy Roku” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Zaproszenie na koncert noworoczny „Witaj Nowy Roku”

2022-01-27 , red.  Lidia Chalińska
kategoria: Kultura
Zaproszenie na koncert noworoczny „Witaj Nowy Roku”

Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej zaprasza wszystkich pracowników i studentów naszej uczelni na koncert noworoczny, który odbędzie się 28 stycznia 2022 r. o godz. 18.00. Ze względu na sytuację epidemiologiczną koncert będzie można obejrzeć jedynie w formule online.

Opis wydarzenia

W wydarzeniu wezmą udział zaprzyjaźnieni artyści – Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej „Połoniny”, Zespół Pieśni i Tańca „Resovia Saltans” Uniwersytetu Rzeszowskiego, tenor prof. dr hab. Jacek Ścibor, mistrzowska solowa para tańcząca Jadwiga Madej-Bar i Tomasz Rusin. Oprawę muzyczną zapewnią Kamil Niemiec – skrzypce, Przemysław Czekaj – skrzypce i Maciej Mikłasz – trąbka.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli JM Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Piotr Koszelnik oraz Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. Patronat medialny – TVP 3 Rzeszów oraz „Kurier Rzeszowski”.

Koncert stanowi okazję do prapremierowego wykonania przez Chór powstałego niedawno „Hymnu na cześć miasta Rzeszowa”. Kompozytorem utworu i autorem tekstu jest Tadeusz Urban.

Transmisje

Koncert będzie transmitowany na portalu Facebook, na stronie Gazety i Portalu Internetowego „Kurier Rzeszowski”

Koncert będzie można również obejrzeć na stronie Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej

oraz na kanale YouTube