Podstrona: Święto Lotnictwa Polskiego w Ustrzykach Dolnych - Ustianowej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Święto Lotnictwa Polskiego w Ustrzykach Dolnych - Ustianowej

2017-09-18
Święto Lotnictwa Polskiego w Ustrzykach Dolnych - Ustianowej

W dniu 17 września br. Politechnika Rzeszowska reprezentowana była na obchodach Święta Lotnictwa Polskiego w Ustrzykach Dolnych - Ustianowej, zorganizowanych przez powiat bieszczadzki. Wydarzenie nawiązywało do historii lotnictwa szybowcowego, związanego ze Szkołą Szybowcową w Ustianowej i Wojskowymi Obozami Szybowcowymi z lat międzywojennych. Pod pomnikiem "Wychowanków Szkoły Szybowcowej w Ustianowej poległych na frontach II wojny światowej" złożono wiązankę okolicznościową.

Miejscem uroczystości i części artystyczno-historycznej był Bieszczadzki Zespół Szkół Zawodowych w Ustrzykach Dolnych. Stoisko promocyjne Politechniki Rzeszowskiej, wraz z szybowcem wyczynowym Discus, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Instruktor pilot Arkadiusz Bulanda, kierownik szkolenia AOS/OSL PRz w Bezmiechowej przeprowadził prezentację multimedialną na temat lotnictwa szybowcowego oraz jego historii w Ustianowej i Bezmiechowej. W obchodach brały również udział służby mundurowe z powiatu bieszczadzkiego oraz Batalion Wojsk Obrony Terytorialnej z Sanoka.

Sławomir Górka