Podstrona: Studenci szkolą się w ramach Legii Akademickiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci szkolą się w ramach Legii Akademickiej

2018-04-13
Studenci szkolą się w ramach Legii Akademickiej

Ponad 240 studentów wzięło udział na Politechnice Rzeszowskiej w szkoleniu teoretycznym w ramach projektu pilotażowego „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej”.

Szkolenie było prowadzone w ośmiu grupach 25-30 osobowych, przez dwóch doświadczonych oficerów rezerwy ze stopniem naukowym doktora. Zaświadczenia o ukończeniu teoretycznej części projektu 12 kwietnia wręczył studentom dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej.

Po części teoretycznej, student ochotnik otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu. Będzie ona realizowana w wytypowanych jednostkach wojskowych, jednostkach szkolnictwa wojskowego oraz ośrodkach szkoleniowych wojska w okresie wakacji. Szkolenie zostanie zakończone egzaminem i złożeniem przysięgi.

Legia Akademicka” to uruchomiony przez Ministerstwo Obrony Narodowej wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego pilotażowy program skierowany do studentów. Realizację projektu „Edukacja wojskowa studentów w ramach Legii Akademickiej” Politechnika Rzeszowska rozpoczęła po podpisaniu 4 grudnia 2017 r. porozumienia z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.