Podstrona: Porozumienie o współpracy z Northwestern Michigan College Aviation Division / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Porozumienie o współpracy z Northwestern Michigan College Aviation Division

2022-11-08 , red.  Anna Worosz
Od lewej: S. Ursell, prof. J. Sęp,

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Northwestern Michigan College Aviation Division. Sygnatariuszami byli prof. Jarosław Sęp, prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem Politechniki Rzeszowskiej oraz Steve Ursell, dyrektor Międzynarodowego Programu Lotniczego (Head of International Aviation Program) Northwestern Michigan College.

Uczestnicy

W spotkaniu udział wzięli: prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa dr hab. inż. Adam Marciniec, prof. PRz, kierownik Katedry Awioniki i Sterowania dr hab. inż. Tomasz Rogalski, prof. PRz, dyrektor Ośrodka Kształcenia Lotniczego dr inż. Arkadiusz Rzucidło, dr inż. Jerzy Bakunowicz oraz Steve Ursell, dyrektor Międzynarodowego Programu Lotniczego (Head of International Aviation Program) Northwestern Michigan College.

Założenia współpracy

Porozumienie zakłada współpracę obu uczelni ukierunkowaną na tworzenie pracownikom i studentom Politechniki Rzeszowskiej warunków m.in. do wymiany akademickiej. Northwesterm Michigan College jest uczelnią założoną w 1951 r., a jednym z obszarów jej aktywności jest kształcenie pilotów lotnictwa cywilnego. Ten fakt przyczynił się do nawiązania kontaktów pomiędzy uczelniami. W trakcie rozmów wstępnych zidentyfikowano potencjalne obszary współpracy i zdecydowano o podpisaniu porozumienia, zakładającego rozwijanie wspólnych działań w obszarze kształcenia studentów oraz wymianę doświadczeń w tym zakresie. Bezpośrednio po podpisaniu porozumienia odbyła się dyskusja, w trakcie której skonkretyzowano plany wspólnych aktywności na najbliższa dwa lata.

W trakcie wizyty na Politechnice Rzeszowskiej dyrektor Steve Ursell zwiedził laboratoria Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa, a także spotkał się ze studentami tego wydziału. Odwiedził także Akademicki Ośrodek Szybowcowy w Bezmiechowej.