Podstrona: „POŁONINY” na Festynie Rodzinnym „Bądźmy Razem” / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

„POŁONINY” na Festynie Rodzinnym „Bądźmy Razem”

2018-05-22
„POŁONINY” na Festynie Rodzinnym „Bądźmy Razem”

Studencki Zespół Pieśni i Tańca „POŁONINY” Politechniki Rzeszowskiej wystąpił 20 maja podczas festynu przygotowanego z okazji Dnia Matki i Dziecka na rzeszowskim Rynku. Licznie zgromadzonej publiczności Zespół zaprezentował piękne przyśpiewki, barwne tańce rzeszowskie, sądeckie i staromiejskie oraz dynamiczną muzykę w wykonaniu kapeli.

Na scenie rzeszowskiego Rynku w czasie  Festynu Rodzinnego „Bądźmy Razem” wystąpiły również: Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek, Zespół Taneczny Form Nowoczesnych Impet, wokaliści Iwony Josse-Jakubiec, Dziecięcy Zespół Artystyczny Uśmiech, Zespół KLANG. Program artystyczny pt. „Już nie zapomnisz mnie”zaprezentowali soliści  i  grupy artystyczne z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

Papieska kremówka miała długość 98 metrów i została podzielona na 12 tysięcy porcji.  Przygotowali ją rzeszowscy cukiernicy z okazji 98. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Festyn rodzinny „Bądźmy razem” zorganizował Caritas Diecezji Rzeszowskiej. We wspólnej zabawie wzięło udział  tysiące osób,  głównie dzieci  i ich rodzice.