Podstrona: Pierwsza Rada Uczelni wybrana / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pierwsza Rada Uczelni wybrana

2019-04-17
Pierwsza Rada Uczelni wybrana

Senat Politechniki Rzeszowskiej na posiedzeniu w dniu 11 kwietnia br.  powołał pierwszą Radę Uczelni. W jej skład weszło 7 osób, w tym 3 spoza społeczności PRz. Powołanie rady na PRz wypełnia wymogi nowej ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce” z dnia 20 lipca 2018 r. Kadencja pierwszej Rady Uczelni na Politechnice Rzeszowskiej  rozpoczęła się w dniu jej powołania i potrwa do dnia 31  grudnia 2020 roku.

Członkowie pierwszej Rady Uczelni spośród członków wspólnoty Uczelni:
     1. dr inż. Bogusław DOŁĘGA
     2. dr inż. Andrzej PASZKIEWICZ
     3. dr inż. Jadwiga PISULA
     4. Michał Klimczyk, przewodniczący Samorządu Studenckiego PRz

Członkowie pierwszej Rady Uczelni spoza wspólnoty Uczelni:
     1. Rafał KALISZ
     2. Agnieszka SANOCKA-ZAJDEL
     3. Sławomir SOŁTYS

Na przewodniczącego Rady Uczelni został wybrany Rafał Kalisz.

Do czasu wejścia w życie nowego statutu do zadań Rady Uczelni będzie należało uchwalenie regulaminu określającego tryb jej funkcjonowania oraz zaopiniowanie projektu statutu.

Po wejściu w życie nowego statutu 1 października 2019 r. do jej zadań będzie należało w szczególności: opiniowanie projektu strategii uczelni, monitorowanie gospodarki finansowej uczelni poprzez opiniowanie planu rzeczowo– finansowego oraz  zatwierdzanie sprawozdania z jego wykonania. Inne zadania to zatwierdzanie sprawozdania finansowego, monitorowanie zarządzania uczelnią, wskazywanie kandydatów na rektora po zaopiniowaniu przez Senat i opiniowanie sprawozdania z realizacji strategii uczelni.