Podstrona: Konferencje naukowe organizowane przez Katedrę Technik Wytwarzania i Automatyzacji / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2017-09-18
kategoria: Nauka, Wydarzenia

W dniach 12-14 września br. odbyły się w Łańcucie dwie konferencje naukowe  organizowane  przez Katedrę Technik Wytwarzania i Automatyzacji Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, a mianowicie XI Szkoła Obróbki Skrawaniem oraz XL Naukowa Szkoła Obróbki Ściernej.

Konferencje te są cyklicznie organizowane kolejno przez poszczególne ośrodki naukowe, pod patronatem Komitetu Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk. W  konferencjach tych uczestniczyły ośrodki naukowe z kraju (prezentując dorobek naukowy, a także wyniki współpracy z przemysłem z tego zakresu) oraz przedstawiciele największych firm przemysłowych (przedstawiając swoje prace wdrożeniowe jak również nawiązując  kontakty do współpracy z ośrodkami naukowymi).

Głównym celem tych konferencji jest integracja naukowców i przemysłu, wymiana poglądów i doświadczeń, prezentacja wyników badań dotyczących obszarów obróbki skrawaniem, narzędzi skrawających, obrabiarek, nadzorowania i automatyzacji procesów obróbkowych, obróbek wykańczających, pomiarów i jakości produkcji.

W Komitecie Honorowym tych konferencji byli: przewodniczący KBM PAN prof. dr hab. inż. Janusz Kowal, rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski oraz dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp, którzy również zaszczycili swoją obecnością uroczyste spotkania wszystkich uczestników konferencji. W obu konferencjach uczestniczyło 156 osób.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji, otwarcia dokonali (od lewej): dr hab. inż. Piotr Cichosz, prof. PWr, dr hab. inż. Jan Burek, prof. PRz,  prof. dr hab. inż. Wojciech Kacalak. Historię XL Naukowej Szkoły Obróbki Ściernej przedstawiła dr hab. inż. Bożena Ciałkowska, prof. PWr.

Jan Burek