Podstrona: Dzięki studiom na Politechnice Rzeszowskiej zamienisz pasję w wymarzoną pracę / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Dzięki studiom na Politechnice Rzeszowskiej zamienisz pasję w wymarzoną pracę

2023-06-09 , red.  Anna Worosz
Dzięki studiom na Politechnice Rzeszowskiej zamienisz pasję w wymarzoną pracę

Czekając na ogłoszenie wyników matur, warto wykorzystać czas na zweryfikowanie swoich planów studiowania i upewnienie się, jaki kierunek wybrać. Warto również przygotować „plan B”, jeśli matura pójdzie gorzej lub znacznie lepiej niż teraz zakładamy. Aby dokonać właściwego wyboru kierunku studiów i dowiedzieć się najważniejszych informacji dotyczących rekrutacji na studia na Politechnice Rzeszowskiej, wystarczy odwiedzić stronę internetową naszej uczelni. Rejestracja kandydatów w Systemie Internetowej Rekrutacji rozpocznie się 1 czerwca i potrwa do 12 lipca 2022 r. do godziny 15.00.

Rekrutacja na studia w roku akademickim 2023/2024 będzie się odbywać etapowo zgodnie ze szczegółowym harmonogramem. Informacje na temat rekrutacji są dostępne na stronie: https://rekrutacja.prz.edu.pl/. Można tam znaleźć wyczerpujące informacje dotyczące np. przedmiotów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym na wszystkich kierunkach studiów. Harmonogram rekrutacji oraz sposób składania dokumentów jest dostosowany do harmonogramu otrzymywania przez absolwentów świadectw dojrzałości albo dyplomów ukończenia studiów pierwszego stopnia. Postępowanie kwalifikacyjne będzie prowadziła Międzywydziałowa Komisja Rekrutacyjna, której członkowie będą pełnić stałe dyżury telefoniczne, doradzać kandydatom przy wyborze odpowiedniego kierunku studiów, udzielać odpowiedzi na wszelkie pytania stawiane przez przyszłych studentów.

Oferta kształcenia jest bardzo atrakcyjna, a realizowane programy studiów są ciągle udoskonalane z uwzględnieniem analizy rynku pracy i sugestii przedsiębiorstw i firm, z którymi nasza uczelnia współpracuje. Kierunki oferowane przez Politechnikę Rzeszowską umożliwiają zdobycie solidnego wykształcenia, realizację pasji, spełnianie marzeń i szybką zawodową karierę.

Aplikować można na następujące kierunki studiów pierwszego stopnia:

• na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury – architektura, budownictwo, cyvil engineering (studia w języku angielskim), energetyka, geodezja i planowanie przestrzenne, inżynieria środowiska, transport,
  • na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa – inżynieria materiałowa, inżynieria mechaniczna, inżynieria środków transportu, inżynieria wzornictwa przemysłowego, lotnictwo i kosmonautyka, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, zarządzanie i inżynieria produkcji,
  • na Wydziale Chemicznym – biotechnologia, chemical engineering and technology (studia w języku angielskim), inżynieria chemiczna i procesowa, inżynieria farmaceutyczna, technologia chemiczna,
  • na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki – automatyka i robotyka, elektromobilność, elektronika i telekomunikacja, elektrotechnika, informatyka,
  • na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej – inżynieria i analiza danych, inżynieria w medycynie, matematyka,
  • na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli – zarządzanie i inżynieria produkcji,
  • na Wydziale Zarządzania – bezpieczeństwo wewnętrzne, finanse i rachunkowość, inżynieria procesów biznesowych, logistyka, modern management (studia w języku angielskim), zarządzanie.

Nabór na wszystkie kierunki następuje na podstawie wyników konkursowego postępowania rekrutacyjnego. Pierwszym etapem jest założenie przez kandydata indywidualnego konta w Systemie Internetowej Rekrutacji, gdzie należy wypełnić ankietę osobową, w której należy podać dane osobowe, informacje kontaktowe oraz informacje dotyczące dokumentu uprawniającego do podjęcia studiów. Następnie należy dokonać wyboru kierunku podstawowego oraz ewentualnie równoległego. Na tym etapie należy także pamiętać o dokonaniu opłaty rekrutacyjnej.

Politechnika Rzeszowska rekrutacja 2023