Podstrona: Delegacja Politechniki Rzeszowskiej z wizytą w Wietnamie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Delegacja Politechniki Rzeszowskiej z wizytą w Wietnamie

2018-07-18
Delegacja Politechniki Rzeszowskiej z wizytą w Wietnamie

Od 4 do 10 lipca br. delegacja Politechniki Rzeszowskiej, w składzie: prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, prorektor ds. współpracy międzynarodowej, dr hab. Marta Pomykała, prof. PRz, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Zarządzania oraz prof. dr hab. inż. Jacek Kluska – przeprowadziła rekrutację kandydatów na studia na Politechnikę Rzeszowską w Hanoi.

Egzaminy wstępne, zgodnie z podpisaną umową 23 lutego 2016 roku pomiędzy naszą uczelnią a Aviation Labour Supply and Import-Export Joint Stock Company z siedzibą w Hanoi, odbyły się już po raz trzeci w obecności nauczyciela języka polskiego dr Hien Dang Van, absolwenta Wydziału Fizyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tym razem na studia na Wydziale Zarządzania zakwalifikowało się blisko dwudziestu Wietnamczyków, na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki będą studiowały dwie osoby.

Przedstawiciele Politechniki Rzeszowskiej wzięli udział również w spotkaniu w Ambasadzie RP w Hanoi. W czasie rozmów wymieniono informacje dotyczące procesu rekrutacji, procedur wizowych dla studentów z Wietnamu, a także przygotowania do targów edukacyjnych dla kandydatów na studia w Polsce zaplanowanych na październik br. w trzech największych miastach Wietnamu: Hanoi, Ho Chi Minh i Hajfong.