Podstrona: Bieg Politechniki Rzeszowskiej o puchar JM Rektora / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Bieg Politechniki Rzeszowskiej o puchar JM Rektora

2022-06-21 , red.  Anna Worosz
kategoria: Sport
Uczestnicy i organizatorzy wydarzenia,

Z okazji 200-rocznicy urodzin patrona Politechniki Rzeszowskiej Ignacego Łukasiewicza na terenie uczelni odbył się Bieg Politechniki Rzeszowskiej o puchar JM Rektora prof. dr. hab. inż. Piotra Koszelnika. Celem zawodów było propagowanie aktywnego stylu życia wśród społeczności akademickiej.

Organizatorami tego sportowego wydarzenia byli Centrum Sportu Akademickiego, Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego PRz oraz Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej, a partnerem Województwo Podkarpackie.

W biegu mogli startować wyłącznie przedstawiciele społeczności akademickiej Politechniki Rzeszowskiej – pracownicy z rodzinami i studenci. Zmagania odbywały się w następujących klasyfikacjach: rodzinnej, studentki/studenci, pracownicy (kobiety/mężczyźni), pierwszaki (studentki/studenci) oraz wydziałowej.

W klasyfikacji rodzinnej 1. miejsce zajęła Marzena Światek z Centrum Sportu Akademickiego wraz z córką Mileną. Na 2. miejscu uplasowali się Łukasz Kulig z Wydziału Zarządzania z Sofią Kulig, a 3. miejscu Adam Masłoń z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury z córką Aleksandrą Masłoń.

W klasyfikacji studenci (kobiety) 1. miejsce wywalczyła Kinga Filipek z Wydziału Zarządzania, 2. miejsce zajęła  Aleksandra Śmiertelny z Wydziału Zarządzania, a na 3. miejscu znalazła się Jagoda Widz z Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury.

Wśród studentów (mężczyzn) najlepszym biegaczem okazał się Dawid Sobiło z Wydziału Zarządzania, który stanął na najwyższym stopniu podium. Kolejne miejsca zajęli odpowiednio Michał Kochman z Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa oraz Łukasz Miękisz z Wydziału Zarządzania. Zwyciężczynią w klasyfikacji pracownicy (kobiety) została Beata Motyka z Biura Promocji.

Pracownicy Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa zdominowali klasyfikację pracownicy (mężczyźni). Na 1. miejscu uplasował się Maciej Motyka, 2. miejsce zajął Grzegorz Drupka, a 3. miejsce Kamil Gancarczyk.

W klasyfikacji najliczniejszy wydział zwyciężył Wydział Zarządzania. Nagrodą był przechodni puchar JM Rektora PRz. Nagrody i puchary wręczyli prorektor ds. rozwoju i współpracy z otoczeniem prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp oraz prorektor ds. studenckich prof. dr hab. Grzegorz Ostasz.

Partnerowi wydarzenia Podkarpackie Przestrzeń Otwarta dziękujemy za wsparcie, a wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

podkarpackie_logo.png